Петриківське диво - 24 Травня 2011 - Євроклуб "RAINBOW"
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 07.12.2016, 22:14

Головна » 2011 » Травень » 24 » Петриківське диво
Петриківське диво

21.05.2011 члени Євроклубу подорожували до селища Петриківка, оазису народного живопису. Діти дізналися багато цікавого і отримали масу позитивних емоцій.

Першою зупинкою був кінний племінний завод.

Завод займається відтворенням, вирощуванням, підготовкою і продажею коней для олімпійських видів кінного спорту: подолання перешкод (конкур), виїздки, триборство.

Діти з цікавістю прослухали розповідь екскурсовода
про умови утримання, харчування і виховання племінних порід коней.

Мали можливість не тільки подивитися, але й відчути себе вершником проїхавши по кругу на коні.

Також цікаво було подивитись на павичів, які розпустили свої хвости.

Наступною зупинкою було селище Петриківка.

Селище Петриківка має своє давнє минуле. На в’їздi у Петриківку - стела написом: 1772 рiк. Та це дата не створення Петрикiвки, а першої письмової згадки про неї.
Саме того року жителi села Курилiвки, що за 20 кілометрів від Петриківки, звернулися до кошового отамана Петра Калнишевського (тут були його зимівники) зi своєю бiдою - їхню церкву пiдтоплювали днiпровськi води.
I тодi з дозволу Калниша дерев’яну церкву перенесли до Петриківки, точніше - просто перекотили на дерев’яних котках. І перша письмова згадка про село - це прохання Калнишевського до вищого духовенства про освячення церкви на новому мiсцi.
Кажуть, що ранiше в Петрикiвцi художникiв зовсiм не було. Кожна жiнка в селi до великого свята заново бiлила хату i заново її розписувала. І жодна не вважала себе майстром, малювала, щоб гарно було в оселі й надворі. Паперові ж мальовки робили взимку цілими сімями, а навесні все це мішками везли на базар. Продавали недорого, людям на радість - "стьожки” з квітковим орнаментом на оздобу печі, мальовки для стелі, мальовані рушники для стін.

Петриківка пишається своїм Центром народного мистецтва «Петриківка», створеним у
1991 р. Це перше підприємство в Україні, де народні майстри з найманих працівників перетворилися на співвласників. У 2005 році на 4-му з'їзді Національної Спілки художників України прийнято рішення про присвоєння колективу центру почесного звання «національного». Підприємство створює вироби з дерева з петриківським розписом на токарній, столярній та ручно-різьбленій основах з екологічно чистих, високоякісних матеріалів на базі древніх народних традицій регіону. Кожний майстер працює за власними задумами, має своє творче обличчя. Колектив об'єднує 40 провідних майстрів Петриківки, серед них 20 членів Національної Спілки художників України, 5 заслужених майстрів народної творчості України.

Твори майстрів з успіхом експонувалися на виставках у Польщі, Канаді, Франції, Голландії, Німеччині, США, Японії, Китаї. Замовниками виробів є вищі органи державної влади, провідні банки та установи України

Діти з задоволенням прослухали розповідь екскурсовода про Петриківський розпис.

Далі ми поїхали на «Миколин хутір».

На зустріч  колективу вийшла дівчина у традиційному українському вбранні з хлібом-сіллю на рушнику і всі присутні відразу ж відчули, що вони на Україні, на щедрій, багатій  землі – Дніпропетровщині.

Хазяйка запросила нас до хати, розмальованої традиційним для цієї місцевості петриківським розписом. Дехто з дітей вперше у житті побачив справжню українську піч ті інші традиційні побутові  речі, якими користувалися наші пращури.

Особливо всіх зацікавив справжній ткацький верстат, що повністю зберігся у своєму первозданному вигляді. Побували ми і у самій старій хаті у селищі, якій вже більше ніж 100 років. Низенька, побілена вапном, із розмальованими навколо вікон візерунками, вона виглядала казково!

Діти пройшли майстер клас по виготовленню ляльки мотанки, писанкарству,гончарству,соломоплетінню і по дивовижному петриківському розпису.

Діти прийняли участь розважальній програмі.

Відпочивши на свіжому повітрі, потанцювавши, наспівавшись, зробивши фото на пам’ять, діти навіть не помітили, що вже час повертатися додому.Євроклубівці  подякували хлібосільним господарям і, отримавши запрошення відвідати ще «Миколин хутір», відправилися додому.

Від учасників поїздки і від мене особисто хотілося б подякувати майстрам з «Миколиного хутору» за створене свято, це й справді було феєрично, незабутньо і вражаючи.

Рекомендуємо  відвідати Пет
риківку. Ви залишититеся задоволені.
Категорія: Новини Євроклубу Rainbow | Переглядів: 1537 | Додав: Admin | Теги: Петриківка, Petrikovka, Петриковка | Рейтинг: 5.0/1
«  Травень 2011  »