Halloween - 30 Жовтня 2012 - Євроклуб "RAINBOW"
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 07.12.2016, 22:10

Головна » 2012 » Жовтень » 30 » Halloween
Halloween

Хелловін, Гелловін (англ. Halloween або Samhain (Саван, що гальською означає 'покров' і святкувався, коли земля вкривалась першим снігом) — старовинне кельтське свято, святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «навечір'я Дня всіх святих».

Samhain — древнє кельтське свято, яке розглядають, як тваринницьке і сільськогосподарське, а також свято мертвих, чиї духи живились в цей час[1]. В цей період починався забій скота (зараз це день святого Ма́ртіна) і це було символічне закінчення літа — збирання урожаю, яке було пізнім у північних кельтських регіонах. Перевдягання в костюми на Хелловін має давню традицію ще з древніх язичеських часів — чоловіки-кельти в Галії одягались в шкури забитих тварин.

Є і вірогідніша версія — дітей переодягали спеціально, щоб врятувати від гоблінів що звались самханах, які нібито з'являлись на свято Самгейну і крали дітей. За віруваннями кельтів в цей період дуже активні відьми, злі феї і мерці. Характерні для Самайну вогнища і танці навколо них. Свято тривало з ночі 31 жовтня на 1 листопада та ще три дні. Слово Samhain в ірландській мові є також назвою місяця «листопад».

Назва Halloween пішла від слова Hallowe'en — скорочення виразу All Hallow's Eve — надвечірня (переддень) Дня всіх святих, яке в свою чергу розшифровується як All Hallowed Souls Eve — дослівно: Надвечірня Всіх Святих Душ. Символом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Світильник Джека), якими, одягнені в біле, діти лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно солодощами).

У Європі особливо популярні вечірки Хелловіна у стародавніх замках, де вештаються страхітливі привиди. Німці влаштовують жахо-карнавал у замку Франкенштейна, що неподалік Дармштадта.

Кілька тисяч люду вдягали найстрашніші з масок, які мали, та лякали перехожих. Для більшого жаху влаштували навіть кілька страт. Однак і глядачі, і ті, кого страчували, — лише гиготіли.

За язичницькими віруваннями західних європейців у ніч Гелловіну відчиняються двері у потойбічний світ, і духи померлих приходять на землю, щоб знайти собі відповідне тіло. Тому від усіляких скелетів, вампірів та привидів, що можуть постукати у ваші двері, досвідчені люди радять відкупитися — насипати торбу гостинців-ласощів.

Одним із головних атрибутів свята є «Світильник Джека» у вигляді голови з вирізаного гарбуза і запаленої свічки всередині.

Категорія: Новини Євроклубу Rainbow | Переглядів: 353 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2012  »