14 лютого -День святого Валентина (День всіх закоханих) - 14 Лютого 2011 - Євроклуб "RAINBOW"
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 04.12.2016, 03:56

Головна » 2011 » Лютий » 14 » 14 лютого -День святого Валентина (День всіх закоханих)
14 лютого -День святого Валентина (День всіх закоханих)

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Кохання відомі ще з більш ранніх часів - з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata.

У свята є і конкретний «винуватець» - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів - шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися-то солдати від цього не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварилися, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті.

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще і в тому, що і сам Валентин був закоханий у дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його "Твій Валентин». Прочитано його було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі та недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме звідти повелося писати в день святого Валентина любовні записки - «валентинки». А ще в це свято люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

У Західній Європі День святого Валентина став широко відзначатися з 13 століття, в США - з 1777 року.
Традиція дарувати цього дня подарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим марципани, які були досить дороги.

У Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки: чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйону, гаманця і так далі.

У пристрасних французів в день святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.

Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина. У першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято ... офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів.

І на Русі було своє свято закоханих, ось тільки святкувався він не взимку, а на початку літа. Він був пов'язаний з легендарною історією любові Петра та Февронії і присвячений Купалу - язичницькому слов'янському богові, синові Перуна.

Категорія: Світові новини | Переглядів: 1119 | Додав: ICE | Рейтинг: 1.0/1
Schyro vdyachna za nadzvychajno tzikavu informatziyu! Bulo duze tzikavo diznatysya pro istoriyu svyatkuvannya svyata vsix zakoxanyx! Vasha informatziya bula povnoyu, pov'yazanoyu z xrystyjanskym mynulym, tzikavoyu i sxozoyu na pravdu! Ya tzikavylas tzym ranishe, ale vasha informatziya najtzikavisha i najpovnisha, porivnyuyuchy z tym, scho meni traplyalosya na ochi. Ya schojno rozpovila pro vse, scho prochytala svoemu cholovikovi, vin katolyk. Sluxov moyu rozpovid z zadovolennyam! Dijsno katolyky zabuly pro tze vyato, sbogodni u nyx den pam'yati Kyryla ta Mefodiya. A v pravoslavnij tzerkvi v Rejkyaviku bula molebin sv'yatomu Valentynu.Vsi molylysya za prymnozennya lyubovi. Sv. Valentyn vvazaetsya sv'yatym pravoslavnoi tzerkvy tez, oskilky vin zyv do rozdilu xrystyjanskoi tzerkvy na pravoslavnu i katolytzku.
Sche raz schyro vdyachna! I chekayu vid vas novoi rozpovidi, pro istoriyu poxodzennya sv'yata smixu, 1 kvitnya.;)

«  Лютий 2011  »